Anasayfa

ASP.NET

Asp.Net ile web sitesi yapımı
Facebookta Paylaş

Asp.Net ile web sitesi yapımı

Bu konumuzda blogum üzerinden bir web projesi çıkarmış olacağız. Bir web projesinde olacak tüm adımları bu konumuzda belirtip, adım adım bu işlemleri uyguluyor olacağız. Yeni içerikler eklendikçe bu konuyu da güncelliyor olacağım ve gerekli yönlendirmeleri de yapmış olucam. 

Bu ders serisi bittiğinde PSD 'den yada PNG 'den CSS 'e dökme işleminden veritabanı bağlantılarıyla beraber oluşturduğumuz uygulamayı hosting üzerinde yayınlamaya kadar tüm işlemleri yapmış olacağız. 

Örnek uygulama olarak Google 'ı seçmiş bulunuyorum. Google 'ın tasarımını oluşturup burdan paylaşacağım. Öncelikle konudaki resimde görülen google sayfasını PSD to CSS ve PNG to CSS olmak üzere iki şekilde de CSS 'e dökeceğiz. Sonrasında site ekleme, auto complete, dizinde arama gibi temel google işlemlerini yapacağız. Türkiye hatta Dünya bloglarında bir ilk olacak google yapmak :) Son aşamaya kadar yaptığımız tüm işlemleri adım adım anlatıp kaynak kodları paylaşıyor olacağım. Fakat sistemin son bitmiş halini uygulanarak yapılmasını sağlamak ve öğrenmeyi maksimum seviyeye çıkarmak açısından paylaşmayacağım. 

Şimdi gelelim yapılacaklara ;

        Sistemini çalıştıracağımız örnek sistemimiz Google 'ın öncelikle web tasarım aşamasını yapacağım ve burdan psd ve png dosyalarını paylaşacağım.

        Tasarım tamamlandıktan sonra PSD dosyamızdan HTML / CSS dökme işlemini gerçekleştireceğiz. Bununla birlikte nasıl PSD 'den CSS 'e dökme işlemini gerçekleştireceğimizi göstermiş olacağım.

        Tasarım tamamlandıktan sonra PNG dosyamızdan da HTML / CSS dökme işlemini de anlatacağım. Photoshop kullanamayanların yada Fireworks kullanımını daha kolay bulanlar için PNG to CSS de anlatmış olacağım. Size kolay gelen yöntemi kullanarak CSS 'e dökme işleminin nasıl yapıldığını da öğrenmiş olacaksınız.

  • MsSQL Veritabanının Oluşturulması

        Sistemimize uygun veritabanı yapısını ilk olarak MsSQL veritabanı ile oluşturacağız.Tabloları oluşturup sistemi hazır hale getireceğiz.

  • MySQL Veritabanının Oluşturulması

       Sistemimize uygun veritabanı yapısını bu kez de MySQL veritabanı ile oluşturacağız. Tabloları hazırlayıp sistemimize hazır hale getireceğiz.        

  • Kodlama

       Sistemimizi kodlamaya başlayacağız. Gerekli yazılımı, uygulamaları kullanarak web tasarımımıza, html css imize entegre yazılımımızı geliştiriyor olacağız.

  • Yayınlama

        Sistemin yazılımını tamamladıktan sonra hosting üzerine nasıl yayınlacağımızı da göstereceğim ve yazdığımız sistemi yayınlayarak bitireceğiz.

Bu seri bittiğinde öğrenecekleriniz ;

  • PSD to CSS
  • PNG to CSS
  • Asp.Net uygulamalarında MySQL Kullanımı
  • Veritabanı Oluşturma, Tabloları Oluşturma
  • Asp.Net ve C# ile web sitesi kodlaması
  • Asp.Net ile yapılan Web sitesinin Hostingde yayınlanması

 

Not : Konuyu takip etmek isteyenler ve her aşama dersi bittiğinde yeni konu linklerinden hemen haberdar olmak isteyenler bu konuya yorum bırakarak ' Bu konuya yeni yorum yapıldığında beni bilgilendir ' kısmını işaretleyerek mail bildirimlerini açabilirler. Derslere yönlendirmeler eklendikçe yorum ile de belirterek mail adresinize bilgilendirme almayı aktif edebilirsiniz.

Not 2 : Gösterilen ilgi derslerin yayınlanma sürelerini etkileyecektir. İlgi olursa tüm dersler en kısa süre içerisinde yayınlanacaktır.

04 Kasım 2013 16:06 Kategori :ASP.NET16050
Sitene Ekle :
Yukarıdaki kodu sitenize ekleyerek bu konuyu sitenizde yayınlayabilirsiniz.