Anasayfa

Güncel

Renkli-Ucuz IPhone 5C ve IPhone 5S teknik özellikleri ve fiyatları
Facebookta Paylaş

Renkli-Ucuz IPhone 5C ve IPhone 5S teknik özellikleri ve fiyatları

Apple'ın yeni tanıttığı IPhone 5S ve IPhone 5C serileri beklendiği gibi büyük bir yankı uyandırdı. Apple'ın açıklamalarından önce tahmin edilen bir çok şeyin yeni sürümlerde geldiği de söylenebilir aslında. IPhone 5C ve IPhone 5S hakkında biraz teknik bilgiden sonra asıl olan ucuz IPhone söylentisi ve Microsoft'un yorumu üzerine duruyor olacağım.
 
Iphone 5C yeşil,mavi,kırmız,beyaz ve sarı renk olmak üzere 5 farklı renkte satışa sunuluyor.
 
IPhone 5C Teknik Özellikler
 
- A6 işlemci,
- 8  mp Kamera,
- 4 inç retina ekran,
- IOS 7 işletim sistemi
 
IPhone 5S Teknik Özellikler
 
- A7 işlemci,
- True Tone Flash,
- 8 mp Kamera,
- Video çekimlerinde 3X Zoom,
- Saniyede 10 kare çekim,
- 1.2 mp HD görüntülü konuşmaya olanak sağlayan ön kamera,
- Parmak izi okuma
 
Genel olarak yeni IPhoneların özelliği bu şekilde.Şimdi her iki modelde de dikkatimi çeken özelliklere ve durumlara değinelim.
 
5 Farklı Renk
 
IPhone 5C 'nin 5 farklı renk seçeneği ile gelecek olması iphonenun genel çizgisinden çıktığını gösterir. Zamanlama olarak doğru olduğunu düşünsemde bu modelin iphone'un o eski ağırlığını kaybettireceğini düşünüyorum. Daha çok gençlerin kullanacağını söyleyebilirim.Eline alana kendini CEO hissettiren o eski iphone olmaktan çıktığını da açıkca söylemem gerekir.
 
Parmak İzi Okuma
 
5S ile gelen bu özellikte açıkcası güvenlik kısmı benim çok aklıma takılan bir konu. Parmak izi gibi çok önemli bir bilginin 'CIA bu hesapları kontrol ediyormuş' düşüncesine sahip insanlar tarafından nasıl kullanılacağı merak konusu. Her ne kadar Apple parmak izi bilgilerini sunucularında saklamayacağını, sadece işlemci üzerinde bu işlemin gerçekleştirileceğini duyursa bile insanın içinde bir şüphe oluşuyor ister istemez.  
 
IPhone 5C & IPhone 5S Fiyatları ve Ucuz IPhone
 
Apple IPhone 5S'lerin ABD'de iki yıllık kontrat ile 16 gb 199$, 32 gb 299$, 64 gb 399$ dan satışa sunulacağını belirtti. IPhone 5C içinse fiyatlar 16 gb için 99$, 32 gb için 199$ olacak. Ayrıca iphone 5C nin renkli kılıflarıda 29$ olarak açıklandı.
 
Ucuz IPhone olarak düşünülen IPhone 5C 'nin ülkemizde satış fiyatının 1800 TL civarında olması tahmin ediliyor. Günümüz şartlarına göre bakıldığında aslında hiç de ucuz olmadığını da rahatlıkla söyleyebiliriz. Ama ucuz olarak nitelendirilebilicek fiyat olan 500 - 600 TL gibi bir ücrette olması da cihazın Blackberry gibi kendi sonunu hazırlaması olacaktır.
 
Microsoft'un Renkli IPhone Yorumu
 
Apple'ın renkli iphonelarını tanıtması Microsoft'un da belki de yıllardır beklediği bir açıklamayı yapmasına olanak sağladı diyebiliriz. Steve Jobs'un Windows yorumunu bilenler için Microsoft'un renkli iphonelar için yaptığı açıklama yıllar sonra buna gelen bir karşı cevap niteliğinde olduğunu akıllara getirecektir.
 
İşte Microsoft'un Windows Phone'lu renkli Lumia 'ların bulunduğu resimi ile beraber paylaştığı yorumu;
 
' Taklit övmenin en iyi şeklidir. '
14 Eylül 2013 12:41 Kategori :Güncel7966
Sitene Ekle :
Yukarıdaki kodu sitenize ekleyerek bu konuyu sitenizde yayınlayabilirsiniz.