Anasayfa

Güncel

Türkiye'de web tasarım ve yazılım işinin işleyişi ve ucuzcular
Facebookta Paylaş

Türkiye'de web tasarım ve yazılım işinin işleyişi ve ucuzcular

Blog sayfamın ilk içeriğinde böyle bir konuya değinmeyi hiç düşünmüyordum aslında ama karşıma çıkınca ve çok sık karşılaşılan bir durum olunca ufakta olsa bir değinmek istedim. 
 
Yazılım ve tasarım işi genel olarak özel bir beceri, analitik düşünme yeteneği ve sürekli kendini yenileme gerektirse de ülkemizde ne yazık ki (her işte biraz olduğu gibi) tam anlamıyla böyle işlemiyor. Bu işin üniversitede tahsilini görmüş, kurslarına katılmış, çeşitli işlerde tecrübeler edinmiş insanlar bu işe girerken iki kere düşünürken , 1-2 haftalık bir kurs görmüş, belkide hiç bilgisi olmadan hazır sistemleri sunarak bu işe daha cesur giren insanlar mevcut. 150 TL ye web siteleri, 200 TL ye son sistem programlar almış başını yürüyor. Bu konunun içeriği olan resimde de görüldüğü gibi Web Sitesi 350 TL , Rize Balı 70 TL. Bu işi profesyonel olarak yapan insanların bu ve bunun gibi insanlarla rekabeti söz konusu olur mu ? E adam kampanyalarla vurabilir bizi, 350 TL web sitesi yaptırana 1 değil, 2 değil, 3 değil, 4 değil, 5 kavanoz Rize balını yanında hediye verebilir ,nasıl rekabet olsun (!) 
Her ne kadar böyle çalışanlar olsada bilinçli müşteriler yada daha önce böyle bir iş yaptırıp dili yananlar sonraki işlerinde bu işin erbabı kişilerle çalışırlar. Bazı kısımlarda her ne kadar bu iş ayak altına düşmüş gibi gözüksede bu yola girenlere nacizane tavsiyem kararlılıkla devam etmeleridir.
 
14 Eylül 2013 11:32 Kategori :Güncel5879
Sitene Ekle :
Yukarıdaki kodu sitenize ekleyerek bu konuyu sitenizde yayınlayabilirsiniz.