Anasayfa

Seo

Web sitenizi ve içeriklerinizi Google'da anında indexletin , google'da yükselin
Facebookta Paylaş

Web sitenizi ve içeriklerinizi Google'da anında indexletin , google'da yükselin

Web site sahiplerinin, yani bizlerin en büyük sorunlarından biri de Google'da indexlenememesi ve aramalarda sitelerinin çıkmamasıdır. Google'da sitenizin çıkmasında bir çok etken olsada bu konuda anlatacaklarımız ile sizin web sitenizde daha hızlı indexlenecek.

Google'da yükselmek, google'da hızlı indexlenmek  her site sahibinin en büyük amacıdır. Sitenize gelecek trafik ile sitenizi de büyüteceğiniz ve dolaylı yada doğrudan kazanç sağlayacağınız için içeriklerin google 'da indexlenmesini çok önemlidir. Bu işlem için bir çok yöntem, bir çok farklı konu bulunsa da anlatacağım bu sistem google sistemleri üzerinden olacağı için hiç bir risk ve zararı bulunmamaktadır. Öncelikle bu içerikteki uygulayarak indexlenebilmek için sitenizi daha önce google'a kaydetmiş olmanız da çok büyük yarar var. Google webmaster tools üzerinden sitenizi eklemiş olduktan sonra, bu konudaki içerik sizinde hızlı indekslenmenizi sağlayacaktır. 

Şimdi öncelikle sitenize eklediğiniz içeriğe ait linki aşağıdaki linkten google'a bildiriyorsunuz.

http://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html

Yukarıdaki linkten sitenizi ve eklediğiniz içeriği google'a bildirmiş oluyorsunuz.  Linkimizi google'a bildirdikten sonra linki pingleyerek arama sonuçlarında hızlı olarak gelmesini sağlamış olacağız. Google da linkimizi pingletmek içinse aşağıdaki linki kullanacağız.

http://blogsearch.google.com.tr/ping?hl=tr

Bu link ile de adresimizi pinglettikten sonra içerik ve site durumuna göre 1-2 dk 'dan kısa bir sürede google üzerinden index alabilirsiniz.

Konuya ait Videolu AnlatımFarklı makalelerde yine farklı yöntemlerle google ve diğer arama motorlarında yükselmeniz için gerekenleri anlatıyor olacağım. Bu konunun da burada sonuna gelmiş bulunuyoruz, herkese başarılar.

27 Ekim 2014 23:36 Kategori :Seo4767
Sitene Ekle :
Yukarıdaki kodu sitenize ekleyerek bu konuyu sitenizde yayınlayabilirsiniz.